Jdi na obsah Jdi na menu
 


13.1

13. 1. 2018

Zdravím Vás v roce 2018. 

Přeji Vám hodně zdraví, štěstí a splněných přání, která si do něj přinášíte. Také úsměv na každý den a pevné nervy, bez kterých to dneska prostě nejde. :) 

Proč jsem tak dlouho nepsala? Mám tři vysvětlení a doufám, že mi je uznáte. 

1) Zkouškové (k tomu není, co dodat)

2) Vánoce - balení dárků, nákupy, návštěvy u příbuzných (jistě to všichni znáte). 

3) Stěhovala jsem se z Olomouce domů a doma ještě z jedné adresy na druhou. 

Doufám tedy, že jsou to dostatečné důvody, ale jestli ne, mohu ještě přidat ten, že jsem chtěla web trochu upravit (doufám, že se Vám to líbí, mně moc). 

Ještě jednou Vás tady tedy vítám. :) 

A co se všechno změnilo, stalo a přihodilo, naplánovalo ? 

Vánoce byly neskutečně rychlé. Ale krásné. Všechny jsem viděla, dostala jsem nádherné dárky, mé dárky potěšily a co víc si přát. Silvestr jsem trávila v Praze u kamarádek a bylo to také moc fajn. Prvního jsem už pádila zpět do Olomouce, učit se na zkoušky. 

Zkouškové bylo napínavé, ale dopadlo to dobře a já mám teď (od středy) po zkouškách a užívám si měsíc volna. Pořád tomu nemohu uvěřit a přijde mi to takové divné. Já se vážně můžu měsíc flákat? Koukat na filmy, číst knížky, chodit ven, někam jet ? To jako vážně? Ještě musím vylepšit to vstávání a ,,přispat si,, ale spon do půl sedmé. :) Ovšem líbí se mi dlouhé a teď ještě ke všemu volné dny. 

A co se bude během volného měsíce dít? 

Hlava, záda a celé tělo si po zkouškách musí někde odpočinout a lepší místo, než lázně neznám. I mamka si to zaslouží, takže ve čtvrtek 18.1 vyrážíme a Vás beru samozřejmě s sebou. :) 

Víkend na to se vydám, kam jinam než, do Prahy za kamarádkami, jedenácti kočkami a jedním pejskem. :) Opět se tu všechno objeví, protože chvíle s nimi nechci nikdy zapomenout. 

Ještě bych Vám na závěr ráda doporučila knížky, které jsem od posledního zápisu četla, dostala, nebo začala číst. 

Určitě Malý princ, ve kterém jsem se našla a mohla bych ho číst pořád dokola. Tento typ je hlavně pro dospělé. :) 

Čas zapomnění, nádherný, možná i trošku děsivý, ale neuvěřitelně poutavý příběh o reinkarnaci a podle mě i vztahu mezi matkou a dítětem. 

1Q84 pro ty, co mají trpělivost na 1000 stran a dostatek fantazie. 

A teď jsem začala číst Labyrint světa a ráj srdce, který mi tu ležel snad dva roky a já se k němu ne a ne dostat. Zatím je to moc krásné. Kniha o tom, jaký je náš svět a lidé v něm. Jak se chovají, co dělají. Vtipně napsané, snadno pochopitelné a samozřejmě pravdivé. 

Snad se Vám budou příspěvky tohoto roku líbit. Bude jich možná méně, jelikož se zaměří na cestování, různé typy a inspirace a úvah tu bude o trochu méně. I tak doufám, že si sem přijdete rádi něco přečíst. 

,, Nelze dvakrát vstoupit do téže řeky. Řeka je jiná a i my jsme se změnili.,, (Hérakleitos). Myslím, že i já jsem od nového roku jiná a doufám, že mi to nejen vydrží, ale posunu se ještě o kus dál.